sobota, wrzesień 26, 2020
Usługi budowlane - GRAND
Usługi koparką, roboty ziemne
Hurtownia budowlana - GRAND
Zapraszamy do naszej hurtowni budowlanej!!!
Prace budowlane - GRAND
kompleksowe prace budowlane, inwestycje pod klucz, nadzory i kosztorysowanie
Wytwórnia betonu - GRAND
U nas zakupisz beton w najwyższej jakości, zapraszamy !!!

Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne "GRAND" - Hurtownia Budowlana

 

Firma założona w 1977 roku pod nazwą: "ZAKŁAD MURARSKO-POSADZKARSKI Kazimierz Ligus". W początkowej fazie swej działalności zajmowała się remontami mieszkań, w miarę upływu czasu, zakres oferowanych usług ulegał rozszerzeniu o:

 

- roboty ziemne, 
- remonty obiektów przemysłowych, socjalnych, administracyjnych,oświatowych i    sportowych, 
- montażu sieci i instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnych, wentylacji i    klimatyzacji.

 

W roku 2007 w wyniku przeprowadzonych zmian, za sprawą kadry inżynieryjnej, firma zmienia dotychczasowy wizerunek jak i swoją dotychczasową ofertę oraz koncepcje, konturując już działalność pod nazwą "Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne GRAND Kazimierz Ligus" Obecnie firma zatrudnia wysoko wykwalifikowany zespół pracowników inżynieryjnych i administracyjnych.

 

Posiadamy rozbudowaną bazę sprzętową oraz materiałową, pozwalającą skutecznie prowadzić działalność zarówno na terenie Białogardu , jak i w innych rejonach kraju. Współpracujemy (zatrudniamy jako podwykonawców) z wieloma firmami budowlanymi i inżynieryjnymi z regionu. Stosowane przez nas technologie oraz materiały zatwierdzone są przez Instytut techniki Budowlanej i Państwowy Zakład Higieny. W trakcie 30 lat działalności, firma GRAND zrealizowała szereg inwestycji, zlecanych przez wymagających Inwestorów.

 

Jesteśmy przedsiębiorstwem solidnym i rzetelnym, a nasze kwalifikacje potwierdzają referencje od znanych firm krajowych i zagranicznych.

Bloczek - drobnowymiarowy materiał budowlany. Bloczki, podobnie jak cegły i pustaki używane są do murowania ścian konstrukcyjnych zewnętrznych i wewnętrznych, działowych oraz fundamentów. Wytwarzane bloczki mają kształt prostopadłościanu. Są pełne, czyli pozbawione przelotowych otworów. Wielkość ich najczęściej jest wielokrotnością jednego lub dwóch wymiarów podstawy cegły ceramicznej pełnej czyli 12,0 x 25,0 cm. Bloczki, podobnie jak i inne materiały używane do wykonywania elementów konstrukcyjnych budynku produkowane są o różnej, określonej wytrzymałości mechanicznej. Cechę tą określa za pomocą klasy, np. klasa 20 oznacza wyrób o wytrzymałości na ściskanie 20 MPa. Ze względu na rodzaj spoiwa użytego do produkcji bloczków wyróżnia się:

  • bloczki betonowe - wytwarzane są z betonu zwykłego. Bloczki betonowe produkowane są w różnych wymiarach (producenci często stosują własne)od 12,0 x 24,0 lub 25,0 x 24,0 lub 25,0 do 12,0 lub 24,0 x 24,0 x 49,0 cm. Wytrzymałość bloczków zależy od klasy użytego betonu. Zastosowanie bloczków betonowych: ławy fundamentowe, ściany piwnic, podmurówki np. pod ogrodzenia, czyli murowanie elementów, dla których ważna jest wytrzymałość a nie jest najważniejsza izolacyjność termiczna.
  • bloczki keramzytobetonowe - wytwarzane z betonu na kruszywie porowatym (keramzycie) o drobnych frakcjach. Bloczki z betonu keramzytowego są lżejsze od bloczków betonowych i posiadają znacznie lepsze od nich własności izolacyjne. Ich wymiary i zastosowanie jest podobne jak bloczków betonowych. Do murowania ścian powyżej poziomu piwnic częściej używa się pustaków betonowych lub innych materiałów.
  • bloczki z autoklawizowanego betonu komórkowego - produkowane są z następujących materiałów: spoiwo - cement i wapno albo cement lub wapno; kruszywo - piasek albo popiół lotny z elektrociepłowni, ewentualnie - piasek i popiół. Do sporyzowania materiału stosuje się np. tlenek glinu. Wyroby poddawane są procesowi autoklawizacji (spotykane są także wyroby z lekkich betonów komórkowych produkowane bez procesu autoklawizacji). Najczęściej spotyka się bloczki o wymiarach 24,0 x 24,0 x 49,0 cm (typ 490/240) i 24,0 x 24,0 x 59,0 (typ 590/240). Do typoszeregu należą też bloczki o innych szerokościach (18,0; 30,0; 36,0 i 42,0 cm). Produkowane są także bloczki o innych wymiarach. Bloczki z betonów komórkowych stosowane są do murowania ścian nadziemnych zewnętrznych i wewnętrznych. Są bardziej nasiąkliwe niż inne materiały ścienne. Jedynie bloczki nowej generacji (o powierzchniowo zamkniętych porach) mają dopuszczenie do murowania ścian piwnicznych. Elementy z betonu komórkowego powinny być łączone tylko przy użyciu zapraw klejowych, które pozwalają na wykonywanie cienkich spoin lub zapraw ciepłochronnych (na kruszywach lekkich). Zapewnia to maksymalną eliminację mostków termicznych w ścianach wykonanych z tego materiału.
  • bloczki silikatowe - technologia produkcji i zakres zastosowania jest analogiczny jak cegieł wapienno-piaskowych. Najczęściej mają taki sam wymiar podstawy jak cegła, czyli 12,0 x 25,0 (1NF) lecz są wyższe, ich wysokość to 13,8 (2NFD) i 22,0 cm (3NFD), spotykane są także bloczki o wymiarach 25,0 x 25,0 x 22,0 (6NFD). Bloczki wapienno-piaskowe, jako jedyne posiadają otwory prostopadłe do podstawy. Jednak nie przechodzą na wylot i zostały wprowadzone w celu zmniejszenia ciężaru wyrobu. Bloczki tego typu określa się nazwą drążone.
Producent:
PBI GRAND
Wyników 1 - 1 z 1

Bloczki betonowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.